Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny jest to publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia które rozpoczyna się od poczęcia aż to naturalnej śmierci oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Marsze są organizowane w Polsce już od 15 lat. Pierwszy marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Obecnie marsze odbywają się już w ponad 150 miastach i miejscowościach.

W Częstochowie taki masz odbywa się już 29 maja 2022r. Tegoroczne marsze w naszej archidiecezji odbywają się pod hasłem: „Po stronie życia”

Program wydarzenia: 

 • 16:00 – Msza św. w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo
 • 16:45 – Zbiórka na placu przed kościołem
 • 17:00 – Przemarsz Alejami Najświętszej Maryi Panny
 • 18:00 – Spotkanie rodzinne na Błoniach Jasnogórskich
  Uwielbienie Boga przez modlitwę, koncert, śpiew, poczęstunek, świadectwa
  Prezentacja nagrodzonych prac konkursowych
  • występ zespołu ,,To znaczy” z częstochowskiego TZN-u pod kierunkiem katechety Jana Wilka;
  • występ zespołu „Kana Band” z Ukrainy – Hristina Pidlisetska (wokal), Les Kaplunskyi (gitary) i Zakhar Valaga (skrzypce) oraz gościnnie Marcin Pospieszalski (bas) i Nikodem Pospieszalski (perkusja).

Do udziału w marszu zaprasza Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski

Wraz z organizacją marszu ruszyły konkursy dla dzieci i młodzieży, które zostały już rozstrzygnięte a wyniki konkursów poznamy już 29 maja 2022r.

O marszu w Częstochowie i innych miastach w archidiecezji opowiada na antenie radia Fiat.fm jeden z organizatorów prezes Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II Grzegorz Nienartowicz.

Oprócz Częstochowy marsze odbywają się w Zawierciu i Radomsku których organizatorem jest Fundacja dla Życia i Rodziny.

Więcej o marszach w naszej archidiecezji na stronie: https://www.zyciacud.pl/marsze-dla-zycia-i-rodziny-zawiercie-czestochowa-radomsko