Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Dziecka Utraconego

15 paź 2019 17:30

 

Co rok  15 października już od 2012 roku obchodzony jest w Częstochowie i całej Polsce Dzień Dziecka Utraconego.

Dzień ten jest okazją do wspólnej modlitwy rodziców, którzy doświadczyli śmierci swoich dzieci w wyniku choroby, poronienia lub przedwczesnego porodu. Spotkania zainicjowała Ewa Słuszniak:

– Dzień Dziecka Utraconego powstał właśnie po to, żeby rodzice, którzy nie mają grobów swoich dzieci, trwają ciągle w tym jedynym punkcie, żeby mieli czas, kiedy zaczynają proces żałoby. Czyli nadajemy dziecku imię, nadajemy symboliczne światło i powoli rozpoczynamy proces żałoby.

Ewa Słuszniak radzi również jak poradzić sobie ze śmiercią dziecka. Sama również doświadczyła takiej straty:

– Myślę, że przede wszystkim trzeba zacząć rozmawiać, trzeba powiedzieć rodzinie, bo to jest temat tabu. Straciłam dwójkę dzieci i też dla mnie przez wiele lat ten temat był tabu. W momencie, kiedy przeszliśmy ten stan, to dopiero wtedy nadaliśmy im imiona i one zaistniały.

We wtorek, 15 października w Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie Dzień Dziecka Utraconego będzie obchodzony w sposób szczególny:

– O godzinie 17:30 będzie różaniec w intencji tych rodziców, którzy stracili dzieci. Potem jest Eucharystia, a po niej będzie krótkie świadectwo rodziców po stracie. Następnie będzie Adoracja i wtedy rodzice, którzy nie nadali imion swoim zmarłym dzieciom, będą mieli tę możliwość.

Każdego 25 dnia miesiąca o godzinie 18.00 w Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie odprawiana jest Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci.

 

 

 

Szczegóły

Data:
15 paź 2019
Godzina:
17:30
Kategoria Wydarzenie: