Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

CZUWANIE MODLITEWNE W WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

30 maj 2020 21:30 - 23:00

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 30 maja, na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie modlitewne, do udziału, w którym zachęca o. Tomasz Chmielewski – opiekun Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym 'Kana’.

„Apostołowie po prostu mieli trwać na modlitwie i oczekiwać. Nie wiedzieli co, nie wiedzieli kiedy i to jest nasza forma – ta nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego i czuwanie w noc Zesłania Ducha Świętego poprzedzającą uroczystość jest właśnie tym trwaniem na modlitwie – wyjaśnia o. Tomasz Chmielewski – Chodzi o otwarcie się na to, co Bóg chce uczynić na przyjęcie obiecanego Pocieszyciela, obiecanego Ducha Świętego”.

Czuwanie odbędzie się również za pośrednictwem mediów elektronicznych. O. Tomasz tłumaczy w jaki sposób dołączyć do modlącej się wspólnoty drogą on-line.

„Potrzebujemy Internetu i potrzebujemy urządzenia, które nam wyświetli zawartość Internetu – komórka, komputer – wchodzimy na YouTube i wyszukujemy ‘Jasna Góra’, i bardzo szybko znajdziemy – wyjaśnia o. Chmielewski – Można wpisać całą nazwę kanału, o którym mówimy: ‘Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów’. Tak jak jest transmisja z Kaplicy Matki Bożej cały czas na żywo, tak w wigilię Zesłania Ducha Świętego pojawi się transmisja z wydarzeń naszego czuwania”.

Czuwanie rozpocznie w sobotę 30-go maja, Apel Jasnogórski i modlitwa różańcowa w bazylice. Następnie przeżywane będzie uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego. Punktem kulminacyjnym czuwania będzie Msza Święta o północy pod przewodnictwem bpa Andrzeja Przybylskiego, Delegata ds. Ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce.

za: Radio Jasna Góra

 

Szczegóły

Data:
30 maj 2020
Godzina:
21:30 - 23:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Jasna Góra
Polska + Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia